Арсенал - Валенсия
Защитниците на Валенсия не успяха да спрат Лаказет

Арсенал взе добър аванс, Челси направи 1:1

Двата английски отбора на полуфините в Лига Европа направиха първите крачки към финала. Арсенал победи Валенсия с 3:1 като домакин, а Челси направи 1:1 във Франкфурт. Ревашните са на 9 май.

Лаказет пак бележи за Арсенал

Артилеристите наваксаха ранен гол пасив срещу Валенсия. Муктар Диакаби изведе испансия тим напред още в 11-а минута. Александър Лаказет обаче върна паритета само седем минути по-късно. Асистенцията бе на Обамеянг. Седем минути по-късно французинът вече бе автор на два гола. Този път той засече центриране на Джака. Така Лаказет има четири попадения в последните си осем мача.

Той обаче можеше да се разпише още на няколко пъти след паузата. Лаказет първо изпусна от 5 метра, като не уцели вратата. После нападателят бе спрян на два пъти от вратаря Нето. В самия край обаче Обамеянг вкара за 3:1.

Така Арсенал има сериозна надежда, че няма да отпадне пак на полуфинал. Преди година лондончани бха изхвърлени точно на тази фаза от бъдещия носител на трофея Атлетико Мадрид.

Айнтрахт - Челси

Педро пак измъкна Челси

Сините от Лондон направиха 1:1 във Франкфурт. Ценният гол на чужд терен бе дело на Педро. Той продължава серията си, като вкара на два пъти срещу Славия Прага в миналия кръг. Това бе девети полуфинал за клуба в Европа в ерата Абрамович, която започна през 2003-а. В пет от тях сините стигнаха и до битка за трофея.

Иначе орлите поведоха в 23-а минута чрез Лука Йович. Голмайсторът се възползва от пас на Филип Костич.

Челси започна с Еден Азар на резервната скамейка. Маурицио Сари заяви, че той е игра в 10 мача поред и се нуждае от почивка. И италианецът наистина му я даде – Азар влезе чак в 61-а минута. Лофтъс-Чийк обаче бе на висота и уцели греда преди Педро да изравни. При това след асистенция на Лофтъс-Чийк. Педро имаше още два шанса, но първо не уцели вратата, а после Трап изби. После Давид Луиз на два пъти изпусна да вкара за 1:2. Той уцели гредата от пряк свободен удар, а после, след пас на Азар, би право в Трап.