Арсенал - Астън Вила
Снимка: twitter.com/Arsenal

Арсенал продължи възхода с 3:1 над Вила

Арсенал спечели напълно заслужено с 3:1 над Астън Вила и се изкачи в горната половина на класирането. Артилеристите започнаха сезона с три загуби, но взеха 14 точки в шестте си мача след това.

Томас Партей откри в средата на първото полувреме, след като засече корнер, изпълнен от Смит Роу. Това е първи гол на бранителя за лондонския клуб. Малко преди да се разпише той нацели и греда.

В края на първото полувреме Арсенал получи дузпа след дълго разглеждане на ВАР. Бившият вратар на домакините Емилиано Мартинес спаси удар на Пиер-Емерик Обамеянг, но не успя да направи нищо при добавката. Голът на Обамеянг падна в шестата минута на добавеното време. Той стана четвъртият играч на клуба, разписал се във всеки ден от седмицата. Преди него това са постигнали Тиери Анри, Алексис Санчес и Александър Лаказет. Вила пък завърши без точен удар – нещо, което не се беше случвало на съперник на артилеристите от май 2018-а.

Гостите играха много по-добре след почивката, но допуснаха още един гол, вкаран от Смит Роу. Осем минути преди края Джейкъб Рамзи върна един гол за Вила. Попадението обаче падна твърде късно, за да има значение.