Арминия Билефелд

Арминия си осигури промоция за Бундеслигата

Арминия Билефелд спечели с лекота домакинството си на Динамо Дрезден с 4:0. Това практически означава промоция за лидера във Втора Бундеслига. Лидерът в класирането има аванс от 9 точки пред третия Щутгарт. И с 18 гола по-добра голова разлика. До края остават 3 кръга.

Вторият Хамбургер е на 8 точки зад синьо-черните и играе днес с Оснабрюк. Това означава, че промоцията и титлата на втория ешелон може да станат факт математически още днес. Ако и Хамбургер и Щутгарт спечелят, Арминия ще трябва да победи Дармщад, за да си ги осигури.

Иначе Арминия демонстрира сериозно превъзходство срещу последния. Йонатан Клаус откри още в 10-та минута. Останалите три попадения паднаха след почивката. В рамките на три минути Андреас Воглзамер и Фабиан Клос направиха 3:0. Те се разписаха в 62-ата и 65-ата минута. До края остана време и за гол на Себио Соку.

Динамо остава последен с 28 точки – пет по-малко от необходимите за спасение.