Уругвай - Аржентина
Снимка: twitter.com/CONMEBOL

Аржентина взе класиката срещу Уругвай – ВИДЕО

Аржентина победи с 1:0 Уругвай в 13-ия кръг на световните квалификации в зона Южна Америка. Единственото попадение в класиката на Рио Плата беше дело на Анхел ди Мария още в 7-ата минута.

След успеха аржентинците събраха 28 точки и са само на крачка от класиране за Мондиала. Уругвай пък изпадна от зоната за класиране в Катар. Загубата е трета поред за тима и го остави с 16 точки. Толкова имат още Чили и Колумбия.

Луис Сурес имаше шанс в петата минута да открие, но Емилиано Мартинес спаси. Само две минути по-късно гостите поведоха. Пауло Дибала намери Анхел ди Мария в наказателното поле, а той реализира за 0:1. След половин час игра Луис Суарес имаше нова възможност, но този път удари греда. Десет минути по-късно Мартинес спаси шут на Матиас Весино.

Четвърт час преди края в игра се появи Лионел Меси. Звездата пропусна последните два мача на ПСЖ заради контузия. След това домакините имаха два добри шанса да изравнят, но не успяха. И двете възможности се откриха пред Агустин Алварес, но той стреля неточно. Тимът завърши с 19 удара, но без да реализира попадение.

Аржентина записа седми пореден мач без загуба срещу Уругвай и трета поредна победа. Подобно нещо не се беше случвало от 17 години. Уругвай пък загуби квалификация като домакин след 21 опита. За последно това се беше случило през 2009-а, отново от аржентинците.