Аржентина - Бразилия
Снимка: twitter.com/CONMEBOL

Аржентина стигна Мондиала след реми с Бразилия – ВИДЕО

Аржентина се класира за световното първенство в Катар, след като направи реми с Бразилия. Големите съперници изиграха добър мач, но не си вкараха голове. Двубоят се игра в Сан Хуан през 25 000 зрители.

За класирането на Аржентина вина има и Чили заради загубата с 0:2 от Еквадор. Така няма шанс Меси и компания да бъдат изместени от първите четири места в Южна Америка. През миналата седмица финалите в Катар стигна и Бразилия. Еквадор е трети в класирането с 23 точки. Колумбия и Перу имат по 17, Чили и Уругвай – по 16.

Във втория и двата тима имаха положения за гол. Винисиус и Матеус Куня пропуснаха шансове за Бразилия през първото полувреме, а вратарят на гостите Алисон спаси удар на Родриго де Пол.

Бразилците поискаха червен картон за Николас Отаменди за удар с лакът срещу Рафиня. Съдията Андрес Куня обаче не реагира, въпреки че получи сигнал от ВАР. „Куня е страхотен съдия, но съдийството също е отборно. Отговарящите за ВАР няма как да не са видели лакътя. Немислимо е да не се отсъди това. „Немислимо“ не е думата, която искам да използвам. Използвам я, защото съм учтив“, заяви след мача селекционерът на Бразилия Чите. Неговият тим направи рекордните за квалификациите 21 нарушения. Реферът Куня пък показа 7 жълти картона.

След почивката Винисиус пропусна още една възможност за гол за гостите. После това направи и Фред, който удари греда. В края на мача Лионел Меси стреля опасно, но Алисон спаси. Така Бразилия записа пети пореден мач без загуба от Аржентина. Тимът на Лионел Скалони пък вече в шест срещи не е допускал попадение.