Аржентина - Катар

Аржентина е на четвъртфинал в Копа Америка – ВИДЕО

Аржентина победи Катар с 2:0 в последния си двубой от груповия етап на Копа Америка. Така Лео Меси и компания се класираха за четвъртфиналите. Там те ще срещнат Венецуела.

Гаучосите започнаха много активно срещата и поведоха още в 4-ата минута с гол на Лаутаро Мартинес. Той се възползва от грешка на бранител на Катар и не остави шансове на вратаря Саад Ал Шееб. Аржентина реши окончателно спора в 82-ата минута, когато точен бе Серхио Агуеро. Преди това двукратните световни шампиони имаха доста положения, но ги пропуснаха.

Селекционерът на Аржентина Лионел Скалони пък влезе в историята. Той получи жълт картон по време на мача срещу Катар и стана първият официално предупреден треньор в турнира.

Колумбия записа трета победа

В другия мач от тази група Колумбия се наложи над Парагвай с 1:0. Единственият гол в двубоя отбеляза Густаво Куеяр в 31-ата минута. Така Колумбия записа трета поредна победа в турнира. Колумбийците са първи в групата с 9 точки, а Аржентина с 4 на второ. Парагвай (2 точки) също има шанс за участие на елиминациите. Съдбата на тима обаче зависи от мачовете в група С.