Аржентина - Полша
Снимка: twitter.com/FIFAWorldCup

Аржентина и Полша продължават напред на Мондиал 2022

Аржентина и Полша продължават напред на Мондиал 2022. Южноамериканците спечелиха група С след 2:0 над поляците, а европейците останаха втори.

Голямата драма обаче беше за второто място. При 2:0 за Мексико в другия мач, поляците и мексиканците бяха с равни точки – по 4 – и еднаква голова разлика – 2:2. В този вариант Полша се класираше напред по правилото за феърплей – 4 получени жълти картона срещу 7 за Мексико. В петата минута на добавеното време обаче Саудитска Арабия вкара 1:2 и головата разлика на Мексико стана 2:3.

Иначе при резултат 2:0 за мексиканците те вкараха още два пъти топката в мрежата. И в двата случая обаче попаденията бяха отменени. Така след седем поредни първенства с достигане до елиминациите, тимът от Северна Америка се провали. Головете за Мексико вкараха Мартин и Чавес след почивката. За Саудитска Арабия се разписа Ал Давсари. Мексиканците останаха на трето място, Саудитска Арабия – на четвърто.

Иначе Аржентина смачка Полша. Тимът от Европа се бранеше в 95% от времето и завърши без точен удар. През първото полувреме след намеса на ВАР беше отсъдена смешна дузпа за нарушение на Счесни срещу Меси. Вратарят обаче спаси удара на зведата от бялата точка.

Веднага след паузата Макалистър вкара за 0:1. Това беше и първият му гол за националния тим. В 67-ата минута Алварес покачи на 2:0.