Арда - Апоел
Снимка: fcarda.bg

Арда загуби в дебюта си в европейските турнири

Арда загуби историческия си първи мач в Европа. Сините от Кърджали паднаха с 0:2 от израелския Апоел Беер-Шева във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Апоел контролираше нещата от самото начело. В 21-ата минута гостите вкараха топката във вратата на Караджов, но голът беше отменен заради засада. Малко по-късно Иван Караджов спаси удар на Мариано Барейро. После Караджов извади и шут на Аколатсе, и удар на Сафури.

Логичното се случи в 52-ата минута. Тогава Мариано Барейро вкара за 0:1. Спас Делев имаше два опита да реализира за Арда от преки свободни удари, но и в двата случая уцели стената. В 77-ата Дор Миха удвои аванса на Апоел. Ансах нахлу отляво и центрира към Миха, който от воле вкара за 0:2.