Арда - Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

Арда спря победната серия на Лудогорец – ВИДЕО

Арда сложи край на двумесечната победна серия на Лудогорец в efbet Лига. Сините от Кърджали измъкнаха 2:2 в отложена среща в първенството. Последният български тим, който не загуби от шампионите беше Царско село, измъкнал 1:1 в Разград. С ремито зелените събраха 36 точки – три повече от втория Локомотив Пловдив. Лудогорец обаче има и мач по-малко. ЦСКА-София има 30 точки, Арда е четвърти с 29.

Срещата започна с чисто положение за домакините. Спас Делев се възползва от грешка от Сисиньо, намери на чиста позиция Иван Коконов, но той пропусна. В 11-ата минута Лудогорец поведе. Емил Мартинов сбърка, Кирил Десподов изскочи зад защитата и вкара за 0:1. Само шест минути по-късно обаче Арда изравни. Светослав Дяков сбърка подаване, Коконов изведе Делев и националът вкара за 1:1. До почивката реферът Георги Давидов не даде дузпа за гостите след игра с ръка на Милен Стоев. Делев пък стреля право в ръцете на Пламен Илиев.

Арда изравнява в края

Втората част започна с чиста ситуация за Лудогорец. Ману комбинира с Кешерю, после стреля, но Иван Караджов спаси. После Каули направи двойно с Кешерю и изведе Ману, но той пропусна. Лудогорец все пак стигна до гол в 70-ата минута. Десподов центрира от корнер към непокрития Драгош Григоре, който вкара с глава – 1:2.

Сините обаче не се предадоха и изравниха в 84-ата. Матеус Леони центрира отляво, Иван Тилев стреля с глава, но Илиев изби. Топкта се върна в резервата Жуниньо и той вкара отблизо за 2:2. В последвалите минути зелените имаха три положения, но не стигнаха до трети гол.