Арда - Черно море
Снимка: facebook.com/FCARDA.bg

Арда ще играе в Европа за първи път в историята си

Арда Кърджали се класира за участие в евротурнирите през следващия сезон. Това стана след 1:0 над Черно море в баража за квота за Лига на конференциите. Това беше и последният мач от сезон 2020/21 в efbet Лига.

На стадиона в Кърджали тимът на Николай Киров започна силно и поведоха в резултата в 18-та минута. Тогава се разписа Иван Коконов. В следващите минути моряците бяха по-активни и опасни в атака. Те отправиха и доста удари, но не успяха да стигнат до гол.

В 75-та минута гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Цветомир Панов. Той игра с ръка в наказателното поле след изстрел на Тонислав Йорданов. Самият Йорданов изпълни дузпата, но ударът му беше отразен от Георги Георгиев. В оставащите минути и Арда остана с десет души – Алекс Петков получи набързо два жълти картона.

Арда си осигури европейско участие за първи път в историята. И то само две години, след като за първи път стигна до елита.