Арда - Черно море
Снимка: chernomorepfc.bg

Арда се справи с Черно море с 1:0

Арда спечели домакинството си на Черно море в 20-я кръг на efbet Лига. Единственият гол в срещата падна в 44-ата минута и беше реализиран от Иван Тилев. С успеха сините се изкачиха временно на трето място в класирането. Арда има 38 точки, колкото и Локомотив Пловдив. Вторият ЦСКА-София има 39. Червените и железничарите играят по-късно днес.

Иначе Арда започна по-силно и още в 7-ата минута Спас Делев беше изведен само срещу Георгиев, но вратарят спаси. В 29-ата минута Файсел Касми демонстрира страхотна техника, елиминира двама защитници на домакините и опита остър пас по земя в наказателното поле към Зе Гомеш, но Иван Караджов успя да пресече подаването.

Малко по-късно Родриго Енрике намери Илиан Илиев, той надбяга бранителите и стреля, но топката се отби в гредата. После Касми имаше шанс, но стреля над вратата на Караджов. В 44-ата минута противно на случващото се на терена, Арда успя да открие резултата. Иван Тилев получи топката пред наказателното поле и технично я насочи в далечния ъгъл за 1:0.

След почивката Черно море имаше две положения да изравни, но Илиан Илиев и Зе Гомеш пропуснаха. После Арда поиска дузпа за нарушение срещу Деян Лозев, но реферът Георги Кабаков не отсъди такава. После Кабаков замълча и когато Велислав Василев падна в наказателното поле на домакините.