Левски - Арда
Снимка: БГНЕС

Арда наказа Левски в последната минута

Арда продължи с отличното си представяне от началото на сезона, след като победи Левски като гост. Тимът от Кърджали спечели с 2:1 като гост в мач от 15-ия кръг на елита. На „Герена“ гостите стигнаха до успеха, благодарение на гол на Иван Коконов в 90-та минута. При това секунди след като сините бяха изравнили.

Тимът на Николай Киров очаквано показа много солидна игра в защита и не допускаше опасности пред вратата си. Освен това гостите се възползваха от своя шанс в края на първото полувреме и поведоха с 1:0. Матеус Леони вкара с пета след продължително меле в наказателното поле на Левски. Причината за хаоса беше статично положение, изпълнено от Спас Делев.

След почивката тимът на Славиша Стоянович натисна в търсене на обрат, но трудно стигаше до положения. Стоянович пусна Валери Божинов и Паулиньо, което даде резултат в 89-та минута. Тогава Божинов подаде на бразилеца, той нахлу в наказателното поле и прати топката във вратата. Буквално секунди след подновяването на играта защитниците на сините оставиха огромна празнина в своята половина. Коконов се възползва от това и вкара за 1:2 със страхотен изстрел с левия крак.

По този начин Стоянович записа първа загуба след завръщането си на „Герена“. Левски остава на девето място с 14 точки. Арда вече има 27 точки и заема трета позиция в класирането.