Арда - Етър
Снимка: facebook.com/FCARDA.bg

Арда надви Етър, Ботев Враца изненада Славия

Арда надигра Етър с 3:2 в двубой от 25-ия кръг на efbet Лига. Така сините се изкачиха на трето място в класирането с точка повече от ЦСКА-София. Червените приемат утре Монтана.

На стадион „Арена Арда“ в Кърджали домакините поведоха в 21-та минута чрез Иван Тилев. В края на първото полувреме Гаетан Миси Мезу възстанови паритета.

Тимът на Николай Киров нанесе решителен удар за около пет минути след почивката. Първо Тонислав Йорданов продължи с доброто си представяне, реализирайки за 2:1. Милен Желев направи 3:1 и сложи край на интригата. Етър стигна до още едно попадение малко преди края – разписа се Даниел Младенов.

Виолетовите продължават битката си за оцеляване – тимът е предпоследен с 21 точки. Етър приема Славия в решителен сблъсък в последния кръг от редовния сезон.

Ботев Враца изненада Славия

Белите можеха да си осигурят оцеляване, но паднаха от Ботев Враца с 0:2. Така и двата тима събраха по 22 точки.

Врачани нанесоха своя удар още през първата част. Христо Златински откри в 17-та минута, а капитанът Валери Домовчийски удвои в 36-та.

В последния кръг Ботев Враца приема Ботев Пловдив, който има 24 точки и мач по-малко – гостуване на Черно море.