Арда - Ботев Враца

Арда надви Ботев Враца и изпревари ЦСКА-София

Арда Кърджали се изкачи до четвърто място в класирането на efbet Лига, след като победи Ботев Враца с 2:1. Двубоят от деветия кръг на първенството се игра в Пловдив.

Играчите в синьо поведоха в 16-та минута. Тогава централният нападател Радослав Василев се разписа от близко разстояние, след като шут на Спас Делев срещна гредата. Гостите от Враца изравниха в 66-та минута чрез Валери Домовчийски. Той вкара с глава след центриране на Даниел Генов. Само пет минути по-късно домакините отново излязоха напред с гол на Иван Коконов.

Валери Божинов се върна в игра Ботев Враца

Малко след това в игра за Ботев се появи завърналият се в тима Валери Божинов. И той обаче не успя да помогне на своите да стигнат до точката.

Арда записа втора поредна победа и се изкачи до четвърто място в класирането с 15 точки, като изпревари ЦСКА-София. Ботев Враца заема предпоследната позиция в подреждането с актив от осем точки.

Локомотив Пловдив победи Царско село с 3:2

Осем точки и Царско село, който загуби от Локомотив Пловдив с 2:3 в първия мач от кръга. Автогол на Георги Хашев и попадения на Алмейда и Обжолт осигуриха комфортна преднина на гостите. В края домакините върнаха два гола чрез Георги Минчев от дузпа и Родни Антуи.

След този успех Локомотив заема трето място в класирането със 17 точки.