Арда Кърджали
Снимка: facebook.com/FCARDA.bg

Арда стигна исторически финал за купата на България

Арда стигна исторически финал в турнира за купата на България. Тимът от Кърджали ще спори за трофея след победа с 1:0 над Славия като гост. Първият мач преди седмица завърши 0:0. Единственият гол в София отбеляза Алекс Петков в 26-ата минута. Утре ще бъде определен и вторият финалист. Лудогорец и ЦСКА-София играят в Разград след 1:1 в първия мач.

Сините никога не са стигали до мач за трофея в историята си. При това те са за едва втори сезон в елита. Треньорът на Арда Николай Киров обаче за трети път класира свой тим на финал. Предишните два пъти бяха с Ботев Пловдив, като в единия случай взе и трофея.

Двубоят беше повторен дебют на треньорския пост на белите за Златомир Загорчич. Той замени на поства освободения в неделя Александър Тарханов. Белите играха силно и удариха греда след акробатичен удар на бранителя Емил Виячки. После Димитър Рангелов пропусна дузпа. Неговият изстрел от бялата точка в 43-ата минута беше спасен от Иван Караджов.

След почивката Славия натиска още по-сериозно. Белите удариха втора греда чрез Владислав Узунов, но така и не успяха да изравнят.