Арда - Ботев

Арда взе историческа точка в елита

Арда Кърджали спечели историческата си първа точка в родния елит. Това стана след 0:0 с Ботев Пловдив в дебюта на тима в efbet Лига. Мачът започна вчера, но бе прекратен заради порой и доигран днес.

Днес времето бе доста по-приятно и двата тима създадоха положения, но не ги вкараха. Ботев бе по-силен преди почивката, но Неделев и Ван Армен пропуснаха. След паузата Арда имаше няколко шанса, но не ги реализира.

Славия обърна Витоша Бистрица с 3:2

В друг мач от днес Славия спечели драматично с 3:2 срещу Витоша Бистрица. Победният гол падна в самия край и бе дело на Калоян Кръстев.

Иначе Витоша поведе още в 11-а минута чрез Георги Амзин. Белите обаче изравниха 98 секунди по-късно благодарение на Карабельов. В 22-а минута гостите пак вкараха – 1:2. Този път се разписа опитният Емил Гъргоров.

Славия изравни след час игра чрез Дарко Тасевски. Той се възползва от грешка на вратаря Кацарев. После Витоша удари греда от пряк свободен удар. А в 87-а минута Кръстев вкара за 3:2.