Арда - ЦСКА 1948
Снимка: fcarda.bg

Арда и ЦСКА 1948 направиха 1:1 в Кърджали

Арда и ЦСКА 1948 направиха 1:1 в Кърджали в първи мач от 16-ия кръг на елита. Така сините продължават без домакинска загуба през сезона.

През първото полувреме вратарят на червените Даниел Наумов се отличи с няколко добри намеси, за да запази мрежата си суха. В основата на повечето опасни атаки беше Спас Делев.

15 минути след почивката ветеранът в състава на гостите Мартин Камбуров откри резултата. Той влезе като резерва и се разписа само четири минути, след като се появи в игра. Така той се доближи на седем гола от рекорда на Петър Жеков за най-много попадения в българския елит.

Арда стигна до точка благодарение на гол от дузпа на Иван Коконов в 74-та минута. Той се разписа за осми път през сезона. Иначе дузпата беше отсъдена за нарушение срещу Жуниньо, макар и да беше спорна.

До края на срещата не паднаха повече голове. Арда заема трето място в класирането с 28 точки, а ЦСКА 1948 е на пета позиция с четири точки по-малко.