Арда
Снимка: facebook.com/FCARDA

Арда измъкна 1:1 от ЦСКА-София с дузпа в 93-ата минута

Арда измъкна 1:1 от гостуването си на ЦСКА-София в последния съботен двубой от 23-я кръг на efbet Лига. Гостите стигнаха до изравнителен гол в 93-ата минута и то от дузпа.

Домакините започнаха по-силно и изпуснаха няколко положения преди почивката. Жорди Кайседо имаше три опасни удара, но те не доведоха до гол. Десет минути преди почивката сините стигнаха до най-чистото си положение. Лозев намери Тонислав Йорданов в наказателното поле, той стреля, но Густаво Бусато изби. Малко преди края Йомов свали с глава към Кайседо, ала изстрелът му отново беше спасен.

Червените продължиха да нападат и най-накрая стигнаха до гол. Жорди Кайседо даде преднина на домакините в 68-ата минута с глава. Повторенията обаче показаха, че в началото на атаката Георги Йомов, който асистира, е бил в засада.

Голът на Арда също не беше напълно редовен. Той падна в 93-ата минута от пресилена дузпа за нарушение на Петър Занев срещу Пламен Крумов. Точен от бялата точка беше юношата на ЦСКА-София Тонислав Йорданов.

Ремито свали червените на трето място в класирането. Те имат две точки по-малко от втория Локомотив Пловдив. Арда е на четвърто място с пет точки по-малко от ЦСКА-София.