Анри загуби в дебюта си в Монако, ПСЖ пак спечели

Тиери Анри записа поражение в дебютния си мач начело на Монако. Тимът му загуби гостуването си на Страсбург с 1:2 в мач от 10-ия кръг на Лига 1.

Анри замени Леонардо Жардим начело на Монегаските по време на паузата в първенството. Така той легендата на Арсенал се завърна в клуба, в който започна професионалната си кариера.

Тиери Анри

Началото обаче бе тежко за него – домакините поведоха в резултата още в 15-та минута чрез Томасон. В 66-та минута Монако остана с човек по-малко след директния червен картон за Грандсир. Шест минути преди края Страсбург удвои преднината си чрез Лебо Мотиба. Гостите вкараха в самия край – Юри Тилеманс бе точен от дузпа. По този начин Монако остава със скромните шест точки и се смъкна до предпоследното място в класирането. Страсбург се изкачи до шеста позиция с 15 точки.

ПСЖ взе10-а поредна победа

Шампионите от ПСЖ записаха 10-ти пореден успех от началото на сезона, след като разбиха Амиен с 5:0. Маркиньос, Рабиор, Мбапе, Дракслер и Диаби се разписаха за убедителния успех на парижани. Столичани са на върха на класирането с осем точки пред втория Лил.

За тях не играха Неймар, Тиаго Силва и Тома Мюние, които получиха почивка заради мача с Наполи в Шампионската лига. Мбапе реализира 11-о си попадение в 9 мача.