Англия - Косово

Англия укроти смелия Косово с 5:3 – ВИДЕО

Англия продължава без грешка квалификациите за Евро 2020, след като надигра на „Сейнт Мерис“ Косово с 5:3. В двубоя имаше още пропусната дузпа, две греди и много положения. Успехът на островитяните прекрати серията на Косово от 15 мача без загуба.

Гостите започнаха великолепно и откриха още в 34-ата секунда чрез Валон Бериша. Тимът на Гарет Саутгейт изравни седем минути по-късно чрез Рахийм Стърлинг. В 19-та вече имаше обрат – 2:1 след попадение на Хари Кейн. Кейн асистира за изравнителното попадение.

Три гола за осем минути за Англия

В края на първата част домакините развинтиха съперника си, реализирайки нови три гола в рамките на осем минути. Първо Мергим Войвода си отбеляза автогол след центриране на Джейдън Санчо. После Санчо се разписа на два пъти след асистенции на Стърлинг, който по-рано подаде и за попадението на Кейн. Това бяха първи голове на Санчо за Англия.

Косово върна два гола след почивката

Въпреки разгромният резултат на почивката, гостите не се предадоха и върнаха два гола в началото на второто полувреме. Разписаха се Бериша и Ведат Мурики от дузпа. Кейн пък пропусна дузпа за островитяните. Той стана първият англичанин, пропуснал от бялата точка от 15 години насам. През 2004-а Бекъм не успя да вкара на Аржентина.

Така англичаните са с пълен актив от 12 точки след четири изиграни срещи. Косово е трети в нашата група, след като бе изместен от Чехия. Чехите спечелиха с 3:0 визитата си на Черна гора. Точни за тях бяха Томаш Суцек, Лукаш Масопуст и Владимир Дарида от дузпа.

В следващите мачове от групата Чехия приема Англия, а България гостува на Черна гора.