Испания - Англия

Англия шокиращо спечели срещу Испания – СНИМКИ

Англия спечели изненадващо срещу Испания с 3:2 в Лигата на нациите. Иберийците допуснаха първа загуба от 38 домакинства насам, а пък островитяните спечелиха в Испания за първи път от 1987-а година. Тогава Гари Линекер вкара четири гола. Сега тимът на Луис Енрике имаше 23 удара и над 70% владеене на топката, но всуе.

Тимът на Гарет Саутгейт изигра изключително първо полувреме на стадион „Бенито Вилямарин“. Домът на Бетис прие мач на Ла Фурия за първи път от 1995-а година насам, но Луис Енрике няма да го запомни с добро. Бързи, изключително добре подредени и много опасни в атаките си, англичаните шокираха своя съперник.

След втория гол в полза на Англия Луис Енрике не стана от стола си 25 минути
Стърлинг вкара за Англия след три години суша

Стърлинг откри резултата в 16-а минута. Това бе първи негов гол за националния тим след пауза от три години и 27 сухи мача. Асистенция бе на Рашфорд, който 13 минути по-късно Рашфорд покачи на 0:2. Той се възползва от отличен пас на Хари Кейн, който бе замесен и в атаката за първото попадение.

Англичаните празнуват първия гол

Стърлинг се разписа отново в 38-а минута за 0:3, като асистенцията отново бе на Кейн. При това тези три гола дойдоха без нито един корнер за състава на Гарет Саутгейт. И от трите точни удара на гостите.

Стърлинг минава покрай Серхио Рамос
Пореден гол за Алакасер и късна драма

През второто полувреме испанците се раздвижиха и натиснаха доста сериозно своя съперник. Логично Пако Алкасер върна едно попадение в 58-а минута. Това бе десети точен удар за него от началото на сезона, като той има и 10 гола за Борусия Дортмунд и страната си.

Серхио Рамос и Пако Алкасер се поздравяват след първия гол

Реферът даде седем минути добавено време, като в тях Магуайър можеше да си вкара автогол, но гредата го спаси. Серхио Рамос обаче бе безмилостен от поредния корнер и вкара за 2:3. Това бе 12 ъглов удар за испанците, а англичаните така и не изпълниха нито един. Те не успяха да отправят и нито един удар по посока на вратата след почивката.

Първото полувреме обаче им бе достатъчно. Последният отбор, победил Испания като гост, бе Гърция – през юни 2003-а. Преди 5609 дни.