Англия - Чехия
Снимка: twitter.com/EURO2020

Англия победи Чехия, Хърватия се справи с Шотландия

Англия победи Чехия с 1:0 и спечели група D на Евро 2020 със седем точки. Така съперник на англичаните на елиминациите ще бъде някой измежду Франция, Германия, Португалия или Унгария. Този двубой ще е на „Уембли“ след една седмица. Чехия остана на трето място, след като Хърватия победи Шотландия с 3:1. И двата тима завършиха с по четири точки и голова разлика +1, но хърватите имат повече вкарани голове. Евентуални съперници на Хърватия са Испания, Словакия, Швеция или Полша. Сблъсъкът ще е на „Паркен“ в Копенхаген в понеделник. Чехия ще научи своя съперник след изиграването на всички мачове от груповата фаза.

Иначе голът за Англия срещу Чехия вкара Рахийм Стърлинг още в 12-ата минута. Той се възползва от хубав пас на Грийлиш. Стърлинг вкара и предишния гол за тима – срещу Хърватия. С два гола на еврофинали за Англия е стартирал само Алан Шиърър. Преди да се разпише Стърлинг удари и греда. Освен него Хари Кейн имаше добър шанс да се разпише, но Вацлик спаси. Пък пък извади добър шут на Холеш. След почивката и двата тима се пазеха и не показаха почти нищо интересно. Хендерсън все пак прати топката в мрежата, но голът беше отменен заради засада.

Хърватия се справи с Шотландия

Световният вицешампион изигра най-добрия си мач на Евро 2020. Хърватите победи Шотландия с 3:1, като имаха трудности само в края на първото полувреме. Влашич откри още в 17-ата минута след асистенция на Перишич. Макгрегър обаче изравни в 42-ата за 1:1. След почивката Модрич и Перишич се разписаха по още веднъж за 3:1. Модрич вкара гол на 35 години и 286 дни. Така той стана едновременно най-младията и най-възрастният голмайстор за Хърватия на еврофинали.