Англия
Снимка: x.com/England

Англия направи епичен обрат срещу Словакия на Евро 2024

Англия направи епичен обрат срещу Словакия за победа с 2:1 на Евро 2024. Островитяните губеха до 95-ата минута, но се спасиха.

Иван Шранц откри резултата за тима на Франческо Калцона в 25-ата минута. В петата минута на добавеното време Джуд Белингам изравни със задна ножица. В първата минута на първото продължение Хари Кейн направи 2:1. Освен това гол на Фил Фоудън беше отменен поради засада в началото на второто полувреме.

В спор за място на полуфиналите Англия ще играе срещу Швейцария. Двубоят е на 6 юли от 19:00 часа в Дюселдорф.

Гарет Саутгейт направи само една промяна в състава от двубоя с Дания – като титуляр започна 19-годишният Коби Мейно.

Словакия започна много силно и пропусна две отлични възможности за гол в началото. Все пак в 25-ата минута Давид Стрелец изведе великолепно Шранц, а той с хладнокръвно изпълнение направи 1:0. За него това е трето попадение на финалите в Германия.

Второто полувреме започна с отменено попадение за Англия. Фоудън реализира след подаване на Кейн, но ВАР отсъди засада. В 81-ата минута Деклан Райс удари греда. Отчаният натиск на англичаните обаче доведе до изравняване. Белингам засече акробатично пас от Марк Гехи и изпрати мача в продължения.

Веднага след паузата Англия стигна до обрат. Резервата Айвън Тони подаде на непокрития Кейн, който с удар с глава отблизо направи 2:1. Словаците имаха страхотна възможност да изравнят в 105-ата минута, но Пекарик не успя да засече центриране на Бенеш.