Маркъс Рашфорд Англия
Снимка: twitter.com/FIFAWorldCup

Англия наказа Уелс, САЩ изхвърли Иран

Англия спечели с лекота с 3:0 срещу Уелс и завърши на първо място в група B на Мондиал 2022. Това означава, че тимът на Гарет Саутгейт ще играе срещу Сенегал на осминафиналите. Мачът ще е в неделя. Втори в групата се нареди тимът на САЩ, надвил с 1:0 Иран. Това означава, че другият осминафинал е Нидерландия – САЩ. този сблъсък е в събота.

Англия нямаше никакви проблеми в сблъсъка със съседите си. През първото полувреме и двата тима бяха пасивни, но след почивката играчите на Саутгейт се развихриха. И то въпреки че селекционерът Роб Пейдж смени звездата Гарет Бейл между двете полувремена, защото имаше едва седем докосвания до топката.

Маркъс Рашфорд вкара от пряк свободен удар за 1:0 в 50-ата минута. Нарушението беше срещу Фил Фоудън, който само минута по-късно вкара за 0:2 след пас на Хари Кейн. Което маркира по отличен начин завръщането му в титулярния състав. Деморализираният тим на Уелс беше довършен от Рашфорд в 68-ата минута. Той се разписа за 0:3 след малко помощ от вратаря Дани Уорд.

В директния сблъсък за място напред САЩ нямаше особени проблеми с Иран. Тимът от Азия отправи едва четири удара към вратата на съперника. Гола за американците вкара Кристиан Пулишич в края на първото полувреме.