Хърватия - Англия
Рашфорд се измъква от Врсалько

Англия изпусна Хърватия в мач без голове и публика

Англия изпусна да спечели в Хърватия в двубой от Лигата на нациите. Островитяните имаха четири чисти положения, но не стигнаха до гол и мачът завърши 0:0. Освен без попадения, той се игра и без публика – на закрити врата, заради наказание на хърватите. На близкия хълм край стадиона в Сплит все пак имаше 20-тина англичани, които отказаха да приемат идеята, че няма да гледат. И след края на двубоя те бяха ескортирани от също толкова полицаи.

Хендерсън и Стоунс ще се наказани срещу Испания

Гарет Саутгейт този път заложи на четирима в защита, трима в халфовата линия и трима в атака. Първото полувреме между англичаните и световния вицешампион обаче бе доста скучно. И единствено даде доказателство, че Джордън Хендерсън е най-гласовият играч на островитяните в момента. Не и най-интелигентният обаче – той си изкара жълт картон и ще е наказан за мача с Испания с понеделник. Същото се случи и с Джош Стоунс.

Перишич преследва Уолкър
Две греди и два пропуска на Рашфорд за Англия

През второто полувреме тимът на Саутгейт обаче изпусна няколко отлични шанса. Два от тях бяха от статични положения – Дайър уцели страничната греда, а Кейн – напречната. И двата пъти центрира Хендерсън. Освен това на два пъти Рашфорд бе изведен сам срещу вратаря Доминик Ливакович, но и двата пъти не успя да го преодолее.