Англия - Чехия

Англия и Франция биха убедително, Португалия направи 0:0

Англия започна с убедителен успех квалификациите за Евро 2020. Островитяните надиграха категорично на „Уембли“ Чехия с 5:0 в група A. В нея са още отборите на България, Черна гора и Косово.

Домакините откриха чрез намиращия се в отлична форма Рахийм Стърлинг. Той бе изведен от Джейдън Санчо и на празна врата не сгреши в 24-та минута. В края на първото полувреме той бе съборен в наказателното поле. Хари Кейн би дузпата и направи резултата 2:0.

Хеттрик за Стърлинг

Гостите опитаха да се върнат в мача в началото на втората част, но отново Стърлинг бе точен с хубав изстрел с левия крак. Бързоногият играч оформи своя хеттрик малко по-късно – 4:0. Пет минути преди края на редовното време Томаш Калаш си отбеляза автогол. В понеделник Англия гостува на Черна гора, докато чехите почиват.

Франция триумфира в Молдова с 4:1

Световният шампион Франция също нямаше проблеми на старта. Петлите спечелиха категорично гостуването си на Молдова с 4:1.

Всичко в двубоя бе решено до 36-та минута Дотогава тимът на Дидие Дешан вкара три безответни гола. Резултатът бе открит от Антоан Гризман в 24-та минута, а само три по-късно Рафаел Варан покачи на 2:0. Малко след това Оливие Жиру вкара третото попадение.

В края на двубоя Килиан Мбапе добави още един гол. Домакините пък реализираха почетно попадение чрез Владимир Амброш.

В понеделник Франция приема Исландия, а Молдова гостува на Турция.

Потугалия направи 0:0 при завръщането на Роналдо

Португалия не успя да пречупи у дома Украйна – 0:0 при завръщането на голямата звезда Кристиано Роналдо. Домакините контролираха развоя на събитията, но в крайна сметка не вкараха гол. В следващия си двубой европейският шампион отново е домакин – този път на Сърбия. Украинците гостуват на Люксембург.