Англия - Нидерландия
Снимка: x.com/England

Англия е на финал на Евро 2024 след гол в добавеното време

Англия стигна финала на Евро 2024 след 2:1 над Нидерландия. Лалетата поведоха още в седмата минута, но островитяните обърнаха мача. Победният гол за тима на Гарет Саутгейт падна в добавеното време и дойде след комбинация между две резерви.

Финалът е втори пореден за англичаните и въобще в историята им. Преди три години те загубиха от Италия на „Уембли“. Сега тимът ще играе на „Олимпиящадион“ в Берлин, а съперник е Испания. Това е и първи финал за островитяните извън Лондон.

Нидерландия откри още в началото. Деклан Райс се подхлъзна, Шави Симонс мина покрай него и заби топката в мрежата на Пикфорд. Десетина минути по-късно обаче реферът даде дузпа за нарушение срещу Хари Кейн. Голмайсторът се изправи и изпълни от бялата точка, за да изравни. До почивката и двата тима удариха по една греда.

През второто полувреме Нидерландия игра по-добре. Пикфорд обаче спаси всичко, което можеше. В края Гарет Саутгейт пусна в игра Оли Уоткинс на мястото на Кейн и Коул Палмър. Комбинация между тях в добавеното време доведе до гола на Уоткинс за 2:1. Уоткинс сега играе в Астън Вила, но е юноша на Ексетър Сити и е минал през скромния Уестън-супер-Меър.

Това е второто попадение за Англия в добавеното време на елиминациите на Евро 2024. Преди това Белингам изравни срещу Словакия, за да вкара мача в продължения.