Англия
Снимка: x.com/EURO2024

Англия започна с пестелив успех над Сърбия

Англия стартира Евро 2024 с пестеливо 1:0 над Сърбия. Победното попадение вкара Джуд Белингам с глава още при първата опасна атака на британците. Той се разписа в 13-ата минута. След почивката капитанът на Англия Хари Кейн удари напречната греда. Сърбите се опитаха да притиснат съперника с изсипани топки към наказателното поле, но безуспешно.

Белингам освен това постави рекорд. Той стана първият футболист под 21 години, участвал на три големи турнира. Халфът игра на Евро 2020, Мондиал 2022 и сега Евро 2024.

Иначе тимът на Гарет Саутгейт подходи доста внимателно и предпазливо. И през първото полувреме два половинчати шанса за западните си съседи дойдоха след грешки на островитяните.

В началото на второто полувреме Сърбия започна много по-агресивно и притесни Англия. Но без това да води до опасни удари към Пикфорд.

В 77-ата минута резервата Джаред Боуен центрира отдясно, а Хари Кейн засече с глава и топката удари гредата. В 82-рата минута удар на Влахович беше избит от Джордан Пикфорд в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Кейн изби с глава коварен удар на три метра пред голлинията.

Другият мач в тази група между Дания и Словения завърши 1:1.