Англия обърна драматично Хърватия с два късни гола

Англия - Хърватия

Англия се класира за финалната фаза на Лигата на нациите. Това се случи след драматична победа с 2:1 над Хърватия. Преди срещата на „Уембли“ и двата тима имаха шанс да продължат към заключителната четворка на новия турнир на УЕФА, а при равенство напред щеше да продължи Испания.

Тимът на Гарет Саутгейт започна по-силно и създаде няколко добри положения в първите минути. Рахийм Стърлинг и Хари Кейн обаче пропуснаха от отлични позиции. Постепенно сребърните медалисти от Световното първенство в Русия спряха натиска на съперника и изравниха играта.

Крамарич финтира Стоунс и бележи за 0:1

Крамарич бележи за Хърватия

Втората част започна по подобие на първата и островитяните натиснаха своя съперник, но пак стигнаха до гол. И пропуските им бяха наказани от балканците, които откриха резултата в 57-а минута. Тогава Крамарич иззалъга няколко защитници на Англия и преодоля Пикфорд за 0:1. Англичаните изглеждаха объркани и можеха да получат втори гол, но световните вицешампиони изпуснаха две добри положения на контраатака.

Вршалко спира Делф
Смените на Саутгейт обръщат нещата

Саутгейт реагира като пусна в игра Джеси Лингард и Джейдън Санчо. Това даде резултат и в 78-та минута Лингард изравни с добавка след удар на Кейн. В заключителните минути и двата тима атакуваха като бесни, тъй като равенство не ги уреждаше. В крайна сметка победители излязоха домакините. Хари Кейн вкара в 85-та минута за 2:1 след центриране на Бен Чилуел.

Англия и Португалия се класираха за финалната четворка

До края на срещата Хърватите не успяха да отвърнат на удар и загубиха двубоя. А с това и изпаднаха в долната дивизия В на Лигата на нациите. Англия пък се присъеди към Португалия във финалната четворка на турнира. Тя ще се проведе следващото лято.