Нова Зеландия - Англия

Англия е на финал на Световното по ръгби – ВИДЕО

Англия стигна до първия си финал на Световната купа по ръгби от 12 години насам. Това стана след успех с 19-7 над шампиона Нова Зеландия. Ол Блекс нямаха загуба в Световната купа от 12 години.  За последно те бяха паднаха на четвъртфинал от Франция през 2007-а. Освен това те бяха спечелили 15 от предишните 16 сблъсъка между двете страни.

Англичаните поведоха набързо с 10-0. Есе на Ману Туиаги още във втората минута даде сериозен аванс на тима. Това бе най-бързото есе, допуснато от Ол Блекс в историята на турнира. Джордж Форд после реализира наказателен удар – заслужена награда за устремното темпо на Англия. Освен това есета на Сам Ъндърхил и Бен Йънгс бяха отменени от видео асистент рефера.

Едва за втори път в историята си Ол Блекс се оттеглиха за почивка без точка през първото полувреме. Предишният бе преди 28 години.

Нова Зеландия намали дефицита си на 13-7 след есе на Арди Савеа и триктратният световен шампион натисна здраво. Форд обаче реализира още два наказателни удара, а защитата на англичаните удържа.