Англия
Снимка: twitter.com/EURO2020

Англия разби Украйна и е на полуфинал на Евро 2020

Англия е на полуфинал на Евро 2020, след като разгроми Украйна. Островитяните се развихриха и спечелиха с 4:0 четвъртфинала в Рим. Англичаните вкараха четири гола в мач от елиминации на голям турнир за първи път от 1966-а, когато станаха световни шампиони. Съперник на Англия на полуфинала ще е Дания, а мачът е на 11 юли на „Уембли“. Островитяните не са играли полуфинал на европейско първенство от 25 години насам.

Иначе Хари Кейн се разписа в началото на всяко полувреме, другите два гола бяха дело на Магуайър и Джордан Хендерсън. Хендерсен вкара за първи път с фланелката с трите лъва. Освен това Джордан Пикфорд записа пети пореден мач със суха мрежа. Това беше без никакво съмнение най-добрия мач на тима до момента.

Гарет Саутгейт смени схемата на 4-2-3-1 и пусна Джейдън Санчо като титуляр за първи път. За първия гол обаче Стърлинг изведе Кейн още в четвъртата минута. В 46-ата Магуайър засече с глава центриране на Шоу от свободен удар за 0:2. Още едно центриране на Шоу доведе до втори гол за Кейн в 50-ата минута. Така той вече има 9 попадения на финали на големи турнири и изравни Алан Шиърър. Повече има само Гари Линекер – 10.

Четвъртият гол отново падна след удар с глава след статично положение. Той дойде в 63-ата минута, когато Хендерсън засече центриране на Маунт. После Саутгейт направи доста смени, а Англия намали темпото.