Англия - Черна гора

Англия смаза Черна гора със 7:0 и се класира за Евро 2020

Англия отпразнува стилно мач номер 1000 в историята на националния отбор. Островитяните отнесоха Черна гора със 7:0 и се класираха за Евро 2020. При това като победители в групата, в която е и България.

Още на почивката резултатът бе 5:0. Окслейд-Чембърлейн откри в 11-ата минута. После Хари Кейн вкара хеттрик само за 19 минути. Между неговите голове се разписа и Рашфърд. След почивката Софронац си вкара автогол, а Ейбрахам се разписа за 7:0 в края. Това бе дебютното му попадение за англичаните. Три асистенции записа защитникът на Лестър Бен Чилуел.

Кейн влезе в историята на Англия

Кейн стана първият англичанин, вкарал хеттрик на „Уембли“ в два последователни мача. Той вече има 31 попадения и е на пето място във вечната ранглиста на страната си. Освен това Джеймс Мадисън от Лестър дебютира за националния отбор.

В следващия си двубой тимът на Гарет Саутгейт гостува на Косово.

Чехия също се класира за Евро 2020

По същото време Чехия обърна Косово с 2:1 и също стигна финалите. И трите гола паднаха след почивката. Косоварите поведоха чрез Нихиу в 50-ата минута. Крал в 71-ата и Челустка в 79-ата направиха резултата 2:1. Така чехите събраха 15 точки – четири повече от балканците. Англичаните са първи с 18. Черна гора има три точки, колкото и нашите национали.