Англия отнесе САЩ в прощалния мач на Рууни

Рууни, Англия - САЩ

Англия победи с 3:0 САЩ в контрола, играна на стадион „Уембли“. Това бе и прощалният, 120-и мач на Уейн Рууни за тима. Той се появи на терена в 58-та минута. Иначе Гарет Саутгейнт пусна най-неопитния отбор за островитяните от близо 40 години насам. Титулярите му имаха общо едва 94 мача досега – нещо, което не се бе случвало от май 1980-а.

Срещата бе решена в рамките на само две минути в средата на първата част. Първо халфът Джеси Лингард откри резултата в 25-та минута. Две по-късно Трент Алекзандър-Арнолд удвои преднината на тима на Гарет Саутгейт. На 20 години и 39 дни, Александър-Арнолд стана вторият най-млад играч на Ливърпул разписвал се за националния отбор. Рекордьор е Майкъл Оуен срещу Люксембург през септември 1999-а (19 години и 264 дни).

Трима дебютанти за Англия, един с гол

В края на мача остана време и за дебютиралия нападател на Борнемут Калъм Уилсън да запише името си сред голмайсторите. Уилсън стана първият играч на Борнемут с гол за националния тим. И първи след Рашфорд от май 2016-а насам, разписал се в дебюта си.

Освен Уилсън първи мач за островитяните записа централният защитник на Брайтън Люис Дънк. Същото направи и вратарят на Саутхемптън Алекс Маккарти.