Пабло Андухар

Андухар изхвърли Тийм след знаменит обрат

Двукратният финалист на Ролан Гарос Доминик Тийм отпадна в първия кръг на тазгодишното издание на турнира. Той допусна обрат в мача си с испанеца Пабло Андухар. Тийм загуби след 6-4, 7-5, 3-6, 4-6, 4-6 след 4 часа и 28 минути здрава битка.

Тийм достигна поне четвъртфинали в последните си пет участия в Париж. Тази година обаче той е в слаба форма. Днес той не успя да затвори мач, в който водеше убедително.

35-годишният Андухар пък изживява най-добрите мигове в кариерата си. Само преди няколко седмици той победи Роджър Федерер на турнира в Женева. Обратът срещу Тийм пък е първи от 0-2 сета в кариерата му.

„За мен е много специално да постигна подобен успех 35 години, не знам колко още ще играя. Тази победа е истински подарък“, заяви Андухар след успеха. Във втория кръг той ще срещне молдовеца Раду Албот или Федерико Делбонис от Аржентина.