Адриан Андреев

Андреев си тръгва със сребро от Олимпиадата в Буенос Айрес

Адриан Андреев и Ринки Хиджиката загубиха финала на тенис турнира на двойки на Младежката олимпиада в Буенос Айрес. Българинът и австралиецът паднаха от представителите на домакините Факундо Диас Акоста и Себастиан Баес. Поставените под №1 спечелиха в два сета – 4-6, 4-6, а мачът продължи 63 минути.

Андреев загуби и мача за бронза на сингъл

Това бе първи медал за българина на Олимпиадата. На сингъл той остана четвърти, след като загуби мача за бронза срещу бразилеца Жилберт Соарес Жуниор. Причината бе контузия, която не му позволи да играе добре.

Треньор на Андреев е Ивайло Трайков. Трайков е дългогодишен състезател по тенис и бивш капитан на България за Купа Дейвис.

Габриела Сабатини гледа от трибуните

Триумфът на Диас Акоста и Баес бе аплодиран бурно от хилядите техни сънародници по трибуните Между тях бе и бившата звезда и олимпийска шампионка от Сеул 1988 Габриела Сабатини.