Адриан Андреев
Снимка: БГНЕС

Андреев и Донски отпаднаха от Sofia Open

Адриан Андреев се прости със Sofia Open, след като загуби срещата си от първия кръг. Българинът отпадна от Миомир Кецманович след 6-7(7), 4-6 след 109 минути на корта. За него това беше четвърто поредно участие в София с уайлд кард.

20-годишният Андреев показа добра игра и затрудни сериозно 62-ия в световната ранглиста. Първият сет беше решен след тайбрек. Той вървеше гейм за гейм, като в самия край имаше по един пробив. При 7:7 българинът допусна грешка и Кецманович се възползва, за да затвори сета.

Втората част започна отлично за сърбина, който поведе с 3-0. Андреев върна пробива, с който изоставаше при 3-5 и имаше шансове да изравни. Тогава обаче той получи травма в десния крак, допусна още един пробив и отпадна.

По-рано през деня в квалификациите за основната схема отпадна Александър Донски.

В Sofia Open участват още двама българи – Александър Лазаров и Димитър Кузманов.