Бианка Андрееску

Андрееску шокира Серина и спечели US Open

Серина Уилямс отново не успя да спечели 24-а титла от Големия шлем. Американката загуби финала на US Open от Биана Андрееску. 19-годишната канадка взе първата си титла от голям турнир в забележителен мач в Ню Йорк.

Тя спечели в два сета – 6-3, 7-5 с по-качествена игра. При това във втория сет тя водеше с 5-1, но не успя да затвори веднага. Уилямс се завърна в играта и изравни за 5-5, но силите ѝ стигнаха само за това. Канадката е първата тийнейджърка, която печели в Големия шлем от 2006-а насам. Тогава титлата във Флъшинг Медоус взе Мария Шарапова.

За Серина това бе четвърти пореден загубен голям финал. Този път, за разлика от преди година обаче, нямаше скандали. Преди 12 месеца нейното държание затъмни успеха на Наоми Осака.

Бианка Андрееску, Серина Уилямс

Тя изглеждаше нервна и подари на победителката три от петте ѝ пробива с двойни грешки. Андрееску също направи двойна грешка – във втория си мач пойнт. Тя обаче взе третия с форхенд по линията.