Монако - Реймс

Аматьори от остров Реюниън влязоха в историята

Футболисти аматьори от остров Реюниън влязоха в историята на френския футбол. Скромният тим ЖС Сен-Пиер измина 9700 километра и победи Ниор за купата на страната. Така клубът от острова, който се между Мадагаскар и Мавриций, стана първият стигнал до фазата на основните елиминации в турнира. При това играчите-аматьори бяха подкрепени от близо 100 запалянковци.

ЖС Сен-Пиер е най-известен с това, че е първият клуб на френския национал Димитри Пайе. Следващият съперник на скромния тим може да е Марсилия или Бордо, които са в същата регионална група за жребия. Иначе в момента Сен-Пиер е първи в първенството на Реюниън и е на път към петата си поредна титла.

Правилата на турнира

Отборите от Гваделупа, Френска Гвиана, Мартиника, Нова Каледония, Таити и останалите френски територии могат да участват в надпреварата. До този момент обаче единствено Льо Желдар от Гаяна бе стигал до елиминациите.

В другите мачове носителят на трофея Рен се нуждаеше от дузпи, за да победи Амиен. Роберт Морено дебютира начело на Монако с победа над Реймс.

Тулуза от Лига 1 шокиращо загуби от четвъртодивизионния Сен-Прив Сен Илар с 0:1. Феновете на Тулуза дори не видяха гола в 96-ата минута, дело на Карнежи Антоан. Тя бяха изгонени от стадиона по-рано заради факли и димки, които прекъснаха мача за 10 минути. Това бе 10-а поредна загуба за Тулуза във всички турнири.