Алжир - Нигерия

Алжир потопи Нигерия с гол в 95-а минута – ВИДЕО

Алжир е вторият финалист в турнира за купата на Африканските нации. Тимът се справи с Нигерия с 2:1 и ще спори за трофея със Сенегал. Алжирците имат една купа от надпреварата, Сенегал има само един загубен финал.

Победният гол падна в 95-а минута и бе дело на Рияд Марез. Той вкара по великолепен начин от пряк свободен удар.

Алжирците започнаха по-силно и имаха две добри положения. И двата шанса обаче бяха пропуснати от Багдад Бунедижа. Те обаче заслужено поведоха в края на първото полувреме след автогол на Троост-Еконг. Той засече центриране на Марез в собствената си врата.

В средата на второто полувреме Одион Игало изравни от дузпа за Нигерия. Тя бе отсъдена след намеса на ВАР за игра с ръка на Аиса Манди. Това бе едва втори гол, допуснат от Алжир от началото на турнира. Селекционерът Джамел Белмади направи интересен ход, като реши да запази смените си за продълженията. Но до такива не се стигна заради гола на Марез с последния удар в двубоя.