Карлос Алкарас
Снимка: x.com/atptour

Алкарас ще играе срещу Руне на финала в Барселона

Карлос Алкарас победи Артюр Филс и се класира на финала на турнира в Барселона с награден фонд 2,9 милиона евро. В битката за титлата испанецът ще срещне Холгер Руне, който надви Карен Хачанов.

Алкарас отрази единствения опит за пробив на Филс и спечели в рамките на 76 минути. Това е трети финал за него от началото на сезона. Той търси и третата си титла тук след 2022 и 2023 г.

Руне също не срещна затруднения срещу Хачанов и ще играе на втори финал през сезона. Той също така ще се изкачи с поне четири места в световната ранглиста на АТП. Датчанинът ще се заърне в топ 10 за първи път от 12 месеца.

„Мотивиран съм. В началото на седмицата не мислех много за титлата, защото за мен това е първи турнир на клей през 2025. Казах си, че просто ще тренирам и ще опитвам да надграждам. Всъщност направих силна седмица и съм супер щастлив, че съм на финал. Радвам се и от това, че отново съм в топ 10“, каза Руне.

Американецът Бен Шелтън спечели в три сета срещу аржентинеца Франсиско Серундоло и си осигури място на финала в Мюнхен, който е с награден фонд 2.5 милиона евро. От тази година надпреварата в Германия качи нивото от АТП 250 на АТП 500.

Шелтън стана първият американец с финал над АТП 250 от 2002 г. Тогава легендарният Андре Агаси спечели Мастърс-а в Рим.

„Това е значима победа за мен. Да надвиеш съперник като Серундоло на клей е отлично постижение и това ми дава самочувствие. Класирам се за първи път на финал на 500 в Европа и съм щастлив“, заяви Шелтън.

На финала той ще срещне световния номер 3 и лидер в схемата Александър Зверев. Зверев надви унгареца Фабиан Марожан в два сета.

- реклама -