Карлос Алкарас
Снимка: twitter.com/usopen

Алкарас спечели нощен маратон за полуфинал на US Open

Карлос Алкарас е на полуфинал на US Open след победа срещу Яник Синер в най-зрелищния мач на турнира досега. 19-годишният испанец стигна до успеха след 6-3, 6-7(7), 6-7(0), 7-5, 6-3. Маратонският мач продължи 5 часа и 15 минути. Това е вторият най-дълъг мач в историята на US Open и най-късно завършилият. Краят му дойде в 2:50 местно време в Ню Йорк.

Тийнейджърът стана най-младият полуфиналист в турнирите от Големия шлем след Рафаел Надал през 2005 г. За място във финала той ще играе с Франсис Тиафо, който се справи в три сета с Андрей Рубльов. Мачът на Тиафо завърши близо 10 часа преди последния четвъртфинал.

В другия полуфинал ще играят Карен Хачанов и Каспер Рууд. Испанецът и Рууд се борят и за номер едно в световната ранглиста.

Алкарас изоставаше с пробив и в четвъртия, и в петия сет. В четвъртия той дори спаси мачбол в полза на италианеца. Испанецът допусна много по-малко непредизвикани грешки – 38 срещу 63. Иначе при печелившите удари имаше почти равенство – 58 срещу 61 за Синер.

„Не знам как го направих. Невероятно е! И двамата играхме отличен тенис. Винаги казвам, че трябва да вярваш в себе си – през цялото време. Надеждата е последното нещо, което използваш. Вярвах в себе си, в играта си“, заяви Алкарас.