Карлос Алкарас
Снимка: twitter.com/atptour

Алкарас и Синер биха в Мадрид, Зверев отпадна

Двукраният шампион в Мадрид Карлос Алкарас се класира за четвъртфинал на турнира с награден фонд 7.788 млн. евро. Испанецът се справи с Ян-Ленард Щруф след 6-3, 6-7(5), 7-6(4). Сблъсъкът беше повторение на миналогодишния финал, спечелен пак от Алкарас.

Световният номер 3 опитва да стане първият тенисист в историята с три поредни титли в Мадрид. Той спечели с лекота първия сет. После обаче Щруф навакса пробив, за да вземе втората част. В третия сет Алкарас водеше с 5-3 и 40:0, но пропиля три мачбола и се стигна до тайбрек. Там обаче испанецът стигна до триумфа.

Първият поставен в схемата Яник Синер стигна дебютен четвъртфинал в Мадрид. Италианецът отстрани Карен Хачанов след 5-7, 6-3, 6-3. Синер имаше проблеми само в първия сет. В третия той спаси и двата шанса за пробив, които се откриха пред Хачанов. Така Синер стана единственият играч с четвъртфинал на всички 4 Мастър турнира досега през сезона.

Друг двукратен шампион – Александър Зверев, обаче отпадна от турнира. Германецът отстъпи след 3-6, 4-6 на осминафиналите срещу Франсиско Черундоло. Олимпийският златен медалист спечели титлите в испанската столица през 2018 и 2021. Този сезон на клей обаче той има само три победи от седем мача.

Зверев не успя да затрудни по никакъв начин Черундоло в първата среща помежду им. Аржентинецът стигна до пробиви за 5-3 в първия сет и 2-1 във втория, което бе напълно достатъчно за окончателната победа. Черундоло отрази и двата опита на Зверев за пробив, приключвайки мача за 91 минути. Следващият съперник на Черундоло ще бъде Тейлър Фриц, който се наложи над Хуберт Хуркач.