Карлос Алкарас
Снимка: twitter.com/atptour

Алкарас и Сабаленка са на полуфинал на US Open

Карлос Алкарас – Даниил Медведев е единният полуфинал на US Open. Двамата стигнаха до тази фаза след победи над Александър Зверев и Андрей Рубльов.

Алкарас продължава защитата на титлата, като не даде шансове на Зверев. Испанецът спечели в три сета – 6-3, 6-2, 6-4 за два часа и половина.

Първият сет беше решен от пробив в края. Във втората част Зверев имаше повече проблеми и беше пробит два пъти. В третия сет испанецът проби за 5-4 и свърши мача на своето подаване.

Медведев имаше по-тежка задача. Той също постигна победа в три сета – 6-4, 6-3, 6-4, но при 36-градусова жега и висока влажност. „Някой на корта щеше да умре, а вие щяхте да гледате. Не знам как успях да спечеля, може би показах повече воля. Нивото на игра беше много високо“, каза Медведев.

Сабаленка е на полуфинал за трета поредна година

Арина Сабаленка се класира за полуфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис за трета година поред. Тя спечели с лекота четвъртфинала срещу китайката Цинвън Чжън след 6-1, 6-4 за 74 минути. Полуфиналът е и пети пореден за нея на турнир от Големия шлем.

На полуфиналите втората в схемата Сабаленка се срещне Мадисън Кийс. Американката се справи с Маркета Вондрушова също след 6-1, 6-4.