Карлос Алкарас
Снимка: twitter.com/rolexpmasters

Алкарас даде само четири гейма на Григор Димитров

Карлос Алкарас отстрани лесно Григор Димитров от Мастърс турнира в Париж. Испанецът спечели след 6-1, 6-3 за само 72 минути игра. Това беше първи мач между тях.

Загубата сложи край на сезона за Гришо. Той завършва 2022 г. с 26 победи и 22 поражения.

Димитров направи 24 непредизвикани грешки в хода на двубоя, докато 19-годишният талант направи само шест. Иначе и двамата реализираха по 16 уинъра.

В първият сет Алкарас имаше тотално превъзходство и го спечели за 29 минути. Във втората част Димитров също не започна добре и изостана с 0-3. После българинът взе три гейма, но испанецът не му даде шанс за повече. Така Григор записа 73-ата загуба срещу играч от Топ 10 при 30 победи.

В четвъртфиналите Алакарас ще срещне победителя от двубоя Холгер Руне – Андрей Рубльов.