Алкасер вкара два гола за Испания при 4:1 над Уелс

Пако Алкасер, Испания

Пако Алкасер продължи головата си серия от началото на сезона при победата на Испания над Уелс с 4:1. Нападателят има шест гола в 81 минути игра за Борусия Дортмуд, а вчера се разписа на два пъти. При това след двегодишно отсъствие от националния тим.

Алкасер бележи за националния отбор след три години

Алкасер откри в осмата минута, а малко по-късно Серхио Рамос покачи на 2:0. Защитникът бе оставен непокрит след центриране от пряк свободен удар и вкара с лекота. След половин час игра нападателят се разписа за втори път и Испания поведе с 3:0. Това бяха първите му голове за Ла фурия от 1098 дни насам. През октомври 2015-а той се разписа на два пъти срещу Люксембург.

Уелс - Испания
Серхио Рамос вкарва за 0:2

Играчите на Луис Енрике логично намалиха оборотите през втората част, но въпреки това вкараха четвърти гол. Той бе дело на друг защитник – Марк Бартра – в 74-та минута.

Това бе първи мач, който Уелс играе на „Принсипалити Стейдиъм“ от 2011-а година. И тимът на Райън Гигс все пак стигна до почетно попадение минута преди края след удар с глава на Сам Воукс.

Испания - Уелс
Бартра наказва Уелс за четвърти път
Силен мач за Сусо, Родри и Гайя

Така, ако махнем Световното първенство в Русия, заради хаоса с Юлен Лопетеги, последните резултати на Испания са категорични победи. 6:1 над Аржентина, 6:0 над Хърватия и сега 4:1 в Уелс. Силен мач за Ла фурия направиха Родри в средата на терена и левият бек Хосе Гайя. За тях това бе съответно трето и второ появяване с националната фланелка. Още по-добре обаче се справи Сусо, който бе замесен във всеки един гол на тима. Именно той асистира за двата гола на защитниците, започнаха атаките за другите две попадения и удари греда през второто полувреме.