Алисон, Ливърпул - Юнайтед

Алисон спаси Ливърпул срещу Юнайтед

Ливърпул и Манчестър Юнайтед направиха 0:0 в голямото дерби от 19-ия кръг на Висшата лига, играно на „Анфийлд“. Заслугата е на Алисон, който спаси най-чистото положение.

Мърсисайдци можеха да си върнат първото място с победа срещу червените дяволи, но така и не успяха да пречупят своя съперник и остават на трета позиция. Юнайтед пък остава лидер. Като цяло обаче мачът не оправда очакванията. Ливърпул вече четвърти двубой е без победа.

Двубоят започна със сериозен натиск на мърсисайдци, които доминираха тотално в първите 30 минути. Гостите обаче се защитаваха добре и не позволиха сериозни опасности. В заключителните минути на първата част тимът на Оле Гунар Солскяр погледна по-смело напред, но също трудно създаваше чисти положения.

След почивката битката се пренесе в средата на терена и двата отбора избягваха рисковете. Макар и играчите на Юрген Клоп да владееха повече топката, най-добрата възможност се откри през Юнайтед. Алисон обаче спаси опасен удар на Пол Погба от близко разстояние в 84-та минута. В крайна сметка до голове на „Анфийлд“ не се стигна.

Манчестър Юнайтед остава първи с 37 точки, две повече от втория Лестър Сити. Ливърпул заема трето място с актив от 34 точки. Ремито дава шанс на Манчестър Сити да излезе на върха, ако спечели двата мача по-малко, които е изиграл.

Манчестър Юнайтед и Ливърпул ще се изправят един срещу друг отново след точно една седмица. Следващата неделя червените дяволи приемат своя съперник на „Олд Трафорд“ за ФА Къп.