Уест Бромич - Ливърпул, Алисон

Алисон Бекер вкара исторически гол за Ливърпул

Вратарят на Ливърпул Алисон Бекер вкара изключително ценен гол за червените. Бразилецът се разписа в 95-ата минута в гостуването на Уест Бромич. Така той донесе успеха на тима на Юрген Клоп с 2:1.

Трите точки, в съчетание с мача между Челси и Лестър, означават, че мърсисайдци сами ще определят дали ще завършат в Топ 4 и дали ще играят в Шампионската лига през следващия сезон. Ливърпул има 53 точки и е пети в класирането. Четвъртият Челси е с 64, третият Лестър има 66. Лондончани имат най-добра голова разлика +22, тази на червените и Лестър е +21. До края остават два кръга.

Алисон стана първият вратар в историята на Ливърпул (от 1892-а насам), който бележи гол. Попадението е и първо в неговата кариера.

Иначе вече изпадналият Уест Бромич игра много дисциплинирано и дори поведе. Това се случи в 15-ата минута, когато Робсон-Калу вкара за 1:0. Червените обаче изравниха след половин час игра. Салах вкара след пас на Мане. Гостите натискаха, но не можеха да стигнат до втори гол. До въпросната 95-ата минута, когато Алисон засече центрирането на Александър-Арнолд.