Али Соу, Зенит - Ростов
Снимка: fc-zenit.ru

Али Соу дебютира с два гола срещу Зенит – ВИДЕО

Бившата звезда на ЦСКА-София Али Соу направи великолепен дебют за новия си отбор Ростов. Нападателят вкара два гола при 2:2 срещу лидера Зенит. Мачът в Санкт Петербург беше от 20-я кръг.

Али Соу започна като титуляр за гостите, като партнираше в атака на шведа Понтус Армквист. Именно той откри резултата секунди преди почивката. 26-годишният гамбиец отклони с гърди топката след подаване с глава на Козлов. Вратарят на домакините Кержаков се опита да отбие удара, но се сблъска със стоящия до гредата Дъглас Сантос. А топката се озова зад голлинията.

Гостите останаха с човек по-малко в 56-ата минута, след като Максим Осипенко получи червен картон. В 73-ата защитникът Поярков си отбеляза автогол – 1:1, а само пет минути по-късно Кузяев завърши обрата – 2:1.

Минута преди края на редовното време Соу наказа груба грешка в отбраната на Зенит и изравни. Той отклони в мрежата силен шут на Байрамян.

Ростов е на пето място в класирането с 33 точки.  Зенит е с 42 т.