Себастиан Алер Аугсбург - Борусия Дортмунд
Снимка: twitter.com/BVB

Алер качи Борусия Дортмунд на върха

Себастиан Алер качи Борусия Дортмунд на върха на класирането в Бундеслигата кръг преди края. Нападателят вкара два гола за жълто-черните при 3:0 над Аугсбург. Така Борусия събра 70 точки – две повече от Байерн. Баварците, които имат десет поредни титли, вчера паднаха с 1:3 от Лайпциг.

Борусия отправи 17 удара към вратата на Аугсбург през първото полувреме, но не успя да вкара гол. Никлас Зюле и Емре Джан пък удариха греди. Домакините останаха с човек по-малко в края на първата част, когато Феликс Удуокай беше изгонен.

Алер откри резултата в 58-ата минута след грешка на Максимилиан Бауер. В 84-ата минута той покачи на 2:0, а Юлиан Бранд вкара за 3:0 в добавеното време.

След седмица Борусия Дортмунд приема Майнц, а Байерн гостува на Кьолн.

Аугсбург остава на 14-о място с 34 точки, на две над опасната зона на изпадащите. Тимът обаче не е сигурен за мястото си в елита. За тази цел ще му трябва точка в последния кръг срещу Борусия Мьонхенгладбах.

Оцеляването на Аугсбург можеше да бъде сигурно и днес, но Майнц падна с 1:4 като домакин на Щутгарт. Така швабите събраха 32 точки. Толкова има и Бохум, а Шалке 04 е с 31 точки. Последният Херта вече изпадна във Втора Бундеслига.