Албания
Снимка: x.com/EURO2024

Албания измъкна 2:2 от Хърватия с гол в края

Албания измъкна 2:2 от Хърватия в мач от група В на Евро 2024. По този начин, за да се класират напред хърватите трябва да победят шампиона Италия в последния си мач. По същото време албанците ще играят с Испания.

Хърватия изигра безобразно слабо първо полувреме и Албания заслужено водеше след него. Гола вкара Казим Лачи в 11-ата минута. Тимът му обаче имаше още две великолепни положения за попадения, спасени от вратаря.

През второто полувреме Хърватия игра далеч по-силно и стигна до обрат. Крамарич изравни в 74-ата минута, а само две по-късно стана 2:1 за тима на Златко Далич. Този път се разписа Клаус Джасула, който си вкара автогол.

Джасула обаче се реваншира в петата минута на добавеното време, когато вкара за 2:2.